Na osnovu sredstava Federalnog zavoda za zapošljavanje u iznosu od 2.000.000,00 KM Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo, realizirat će Program samozapošljavanja, koji je namijenjen nezaposlenim osobama koje svojim interesima i sposobnostima za samostalno vođenje posla mogu biti potencijalni poduzetnici i na taj način riješiti svoj problem nezaposlenosti, saopćeno je iz Službe za zapošljavanje.
Pravo učešća u Programu imaju sve nezaposlene osobe prijavljene na evidenciju Službe za zapošljavanje Kantona Sarajevo, prije objavljivanja Javnog poziva koji je objavljen 14. marta u sredstvima javnog informiranja.
Programom će biti obuhvaćeno 200 nezaposlenih osoba.
Bespovratna sredstva u visini od 10.000,00 KM ulagat će se u opremanje radnih mjesta i stvaranje uvjeta za rad, odnosno nabavku osnovnih sredstava, sirovina, repromaterijala i rezervnih djelova.
U tom cilju Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo će sufinansirati ekonomski održive programe u ukupnom iznosu od 10.000,00 KM po jednom programu.
Programi koji će se sufinansirati su programi proizvodnog karaktera, programi iz poljoprivrede, programi iz proizvodno uslužnog zanatstva i programi pružanja stručnih usluga.
Programi za otvaranje trgovačkih radnji i ugostiteljskih objekata neće biti podržani.
Pravo učešća u Programu samozapošljavanja imaju nezaposlene osobe koje imaju prebivalište na području Kantona Sarajevo, a koja su na evidenciju nezaposlenih prijavljena prije objavljivanja ovog javnog poziva.
Preuzeto sa biznis.ba
Sviđa Vam se ovaj članak?
Podijelite ga na društvenim mrežama.